Inson resurslarini boshqarish bo‘limi
•   O’zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirliklarining Hay’at qarorlari, buyruqlari, modemogramma va telefonogrammalarining ijrosini ta’minlash va monitoringini olib borish;
•   Universitet bosh direktori nomenklaturasiga kiruvchi barcha xodimlarni ishga qabul qilish va ishdan bo’shatishni rasmiylashtirish, shuningdek, yuqori organlar nomenklaturasiga kiruvchi lavozimga tasdiqdan o’tish uchun xodimlar hujjatini tayyorlash;
•   Kafedra va Universitetning boshqa bo’limlari bo’yicha shtatlardan to’g’ri foydalanishni nazorat qilishni va joylashni amalga oshirish;
•   Xodimlarga asosiy mehnat qonunlarini tushuntirish;
•   Universitetning barcha bo’limlarida ichki tartib va mehnat intizomiga rioya qilishni nazorat qilish;
•   Hujjatlashtirishga kiritilgan ariza, bildirishnomalarni ishlab chiqish hamda keyingi rasmiylashtirishda aniqlik kiritish;
•   Professor-o’qituvchilar va boshqaruv apparati, ma’muriyat va o’quv-yordamchi xodimlarning tabellarini tekshirib borish va haqiqatda ishlamagan xodimlarga ish vaqti qo’yilishi holatlarini oldini olish choralarini ko’rish;
•   Mehnat daftarchalar, shaxsiy guvohnoma blankalarini hisobga olish va topshirish, bosh direktor hamda rektorga imzo uchun taqdim etiladigan buyruq loyihalarini tekshirish va nazorat qilish;
•   Professor-o’qituvchilar va ma’muriy xo’jalik bo’limi xodimlarini ishga qabul qilish, ishdan bo’shatish va joylashtirish bo’yicha komissiyalar tarkibida qatnashish;
•   Professor-o’qituvchilar va xodimlarning hisobga olish bo’yicha T-2 shakl barcha shaxsiy varaqalarini tasdiqdan o’tkazish, rasmiylashtirish, Universitet barcha xodimlariga belgilangan tartibda tasdiqlangan ta’til jadvali asosida ta’tillarini berilishini nazorat qilish, zaxira kadrlar bilan ishlash, yillik, oylik hisobotlarni tayyorlashni ta’minlash va belgilangan muddatlarda taqdim etilishini amalga oshirish;
•   Xodimlar bo’limi faoliyati bo’yicha belgilangan tartibda mehnat organlariga va yuqori tashkilotlarga hisobotlar tayyorlash va taqdim etishni ta’minlash;
•   Bo’sh lavozimlarga iqtidorli yosh magistr darajasiga ega bo’lgan mutaxassislarni tanlash, kadrlar zaxirasiga kiritish va ish bilan ta’minlash bo’yicha bosh direktor hamda rektorga takliflar kiritish;
•   Universitet mol-mulkiga o’zlarining mol-mulkidek munosabatda bo’lish, asrab-avaylash;
•   Universitet Ichki tartib-qoidalari, Odob-axloq qoidalari va kiyinish madaniyati talablariga rioya qilish.

Отдел управления персоналом
• Обеспечение и контроль за исполнением постановлений, приказов, модерограмм и телефонограмм коллегии Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан;
• Оформление приема на работу и увольнения всех работников, входящих в номенклатуру Генерального директора Университета, а также подготовка кадровых документов для согласования на должности, входящие в номенклатуру вышестоящих органов;
• Контролировать и расставлять кадры на кафедре и в других подразделениях Университета;
• Разъяснение работникам основных положений трудового законодательства;
• Контроль за соблюдением внутреннего распорядка и трудовой дисциплины во всех подразделениях университета;
• Разработка приложений, уведомлений, входящих в состав документации и уточнение дальнейшего оформления;
• Проверять табели учета рабочего времени профессорско-преподавательского состава, административного персонала, а также преподавательского и вспомогательного персонала и принимать меры по недопущению назначения сотрудникам рабочего времени, которое фактически не отработано;
• Учет и сдача трудовых книжек, удостоверений личности, проверка и контроль проектов приказов, представляемых на подпись генеральному директору и ректору;
• Участвовать в комиссиях по приему, увольнению и расстановке кадров профессорско-преподавательского состава и административного персонала;
• Утверждение и оформление всех личных листков формы Т-2 по учету профессорско-преподавательского состава и сотрудников, контроль за предоставлением отпусков всем работникам Университета на основании утвержденного в установленном порядке графика отпусков, работа с резервом кадров, обеспечение составления годовых и ежемесячных отчетов и их представление в установленные сроки;
• Обеспечивать подготовку и представление в установленном порядке отчетов о деятельности кадровой службы в органы по труду и вышестоящие организации;
• Внесение предложений генеральному директору и ректору по подбору, включению в кадровый резерв и трудоустройству талантливых молодых специалистов, имеющих степень магистра, на вакантные должности;