Inson resurslarini boshqarish bo‘limi
•   O’zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirliklarining Hay’at qarorlari, buyruqlari, modemogramma va telefonogrammalarining ijrosini ta’minlash va monitoringini olib borish;
•   Universitet bosh direktori nomenklaturasiga kiruvchi barcha xodimlarni ishga qabul qilish va ishdan bo’shatishni rasmiylashtirish, shuningdek, yuqori organlar nomenklaturasiga kiruvchi lavozimga tasdiqdan o’tish uchun xodimlar hujjatini tayyorlash;
•   Kafedra va Universitetning boshqa bo’limlari bo’yicha shtatlardan to’g’ri foydalanishni nazorat qilishni va joylashni amalga oshirish;
•   Xodimlarga asosiy mehnat qonunlarini tushuntirish;
•   Universitetning barcha bo’limlarida ichki tartib va mehnat intizomiga rioya qilishni nazorat qilish;
•   Hujjatlashtirishga kiritilgan ariza, bildirishnomalarni ishlab chiqish hamda keyingi rasmiylashtirishda aniqlik kiritish;
•   Professor-o’qituvchilar va boshqaruv apparati, ma’muriyat va o’quv-yordamchi xodimlarning tabellarini tekshirib borish va haqiqatda ishlamagan xodimlarga ish vaqti qo’yilishi holatlarini oldini olish choralarini ko’rish;
•   Mehnat daftarchalar, shaxsiy guvohnoma blankalarini hisobga olish va topshirish, bosh direktor hamda rektorga imzo uchun taqdim etiladigan buyruq loyihalarini tekshirish va nazorat qilish;
•   Professor-o’qituvchilar va ma’muriy xo’jalik bo’limi xodimlarini ishga qabul qilish, ishdan bo’shatish va joylashtirish bo’yicha komissiyalar tarkibida qatnashish;
•   Professor-o’qituvchilar va xodimlarning hisobga olish bo’yicha T-2 shakl barcha shaxsiy varaqalarini tasdiqdan o’tkazish, rasmiylashtirish, Universitet barcha xodimlariga belgilangan tartibda tasdiqlangan ta’til jadvali asosida ta’tillarini berilishini nazorat qilish, zaxira kadrlar bilan ishlash, yillik, oylik hisobotlarni tayyorlashni ta’minlash va belgilangan muddatlarda taqdim etilishini amalga oshirish;
•   Xodimlar bo’limi faoliyati bo’yicha belgilangan tartibda mehnat organlariga va yuqori tashkilotlarga hisobotlar tayyorlash va taqdim etishni ta’minlash;
•   Bo’sh lavozimlarga iqtidorli yosh magistr darajasiga ega bo’lgan mutaxassislarni tanlash, kadrlar zaxirasiga kiritish va ish bilan ta’minlash bo’yicha bosh direktor hamda rektorga takliflar kiritish;
•   Universitet mol-mulkiga o’zlarining mol-mulkidek munosabatda bo’lish, asrab-avaylash;
•   Universitet Ichki tartib-qoidalari, Odob-axloq qoidalari va kiyinish madaniyati talablariga rioya qilish.

• Organization of the department activities and the work of its employees;
• Ensuring and monitoring the execution of resolutions, orders, moderograms and telephone messages of the board of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan;
• Registration of hiring and dismissal of all employees included in the nomenclature of the General Director of the University, as well as preparation of personnel documents for approval for positions included in the nomenclature of higher bodies;
• Control and placement of personnel in the department and in other divisions of the University;
• Explaining to employees the main provisions of labor legislation;
• Monitoring compliance with internal regulations and labor discipline in all divisions of the university;
• Development of appendices, notifications included in the documentation and clarification of further registration;
• Checking timesheets of the teaching staff, administrative staff, as well as teaching and support staff and taking measures to prevent employees from being assigned working hours that were not actually worked;
• Registration and submission of work books, identity cards, verification and control of draft orders submitted for signature to the CEO and the Rector;
• Participate in commissions for the hiring, dismissal and placement of faculty and administrative personnel;
• Approval and execution of all personal sheets of form T-2 for the accounting of faculty and employees, control over the provision of vacations to all University employees based on the vacation schedule approved in the established manner, work with the personnel reserve, ensuring the preparation of annual and monthly reports and their submission within the established deadlines;
• Ensure the preparation and submission in the established manner of reports on the activities of the HR department to labor authorities and higher organizations;
• Submit proposals to the CEO and the Rector on the selection, inclusion in the personnel reserve and employment of talented young specialists with a master's degree for vacant positions;